El Sondajı Nasıl Yapılır?

El Sondajı Nasıl Yapılır ?

El Sondajı ve El Karot uygumaları İnka & Stahlmann el tipi sondaj el karotu sistemleri ile yapılır… 

İnka & Stahlmann El Sondajı , El Karotu sistemleri 7 farklı marka ve çeşit benzinli karot makineleri ile 5 m.-10 m.-15 m. ve 20 metre uzunluğunda takımlar halinde satışa sunulmuştur.

İnka & Stahlmann El Tipi Sondaj El Tipi Karot sistemlerinin fiyatları , tercih edilen el karot makinesi ve takım uzunluğuna göre değişiklikler göstermektedir. Fiyat Bilgisi için lütfen 533 657 73 88  numaralı hattımızı arayınız… 

Sondaj ve Karot uygulamaları her şeyden önce sabır ve sebat işidir.

İnka El Karotu sistemlerini kullanmak çok kolaydır.

 El sondajı makinelerini kullanmak için profesör olmaya veya heybetli bir vücuda sahip olmaya gerek yoktur.

El Tipi Karot , benzinli Sondaj sistemlerinin uygulamaları aklı başında herkes tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. 

El Sondajı uygulamasının yapılabilmesi için, el tipi benzinli karot sistemlerinin kullanım talimatını okumak yeterlidir. 

El Tipi Sondaj ve El karot uygulamalarında zeminin jeolojik yapısı (zeminin sertliği, kil, toprak geçişleri vb.) büyük etkendir.   

İmalatı firmamız tarafından yapılmakta olan ve PATENTİ de firmamıza ait olan auger tijler helezonlu/burgulu tij ekipmanları, yine firmamız tarafından imal edilmekte olan klasik olan düz boru tip tijler ile uyumlu olup birbirlerine kolaylık monte edilebilmektedir. 

Auger (helezonlu tijlerin) Önemi ve sağladığı kolaylıklar; bilindiği üzere klasikleşmiş olan düz boru tip tijlerinin el karotu, el sondajı uygulamalarında sıkışma riski yüksektir. 

Firmamız olarak el tipi karot ve el sondajı uygulamalarında , tijlerin delik içerisinde sıkışma riskini en aza indirmesini sağlayan patenti firmamıza ait olan auger (helezon) tij sistemini geliştirdik. 

Bu sistem sayesinde , el karotu uygulamalarında tek tip el sondaj – el karot tij ekipmanı ile her türlü sert zeminlerde (kaya, mermer, traverten, andezit, krom, quartz,beton, granit, bazalt,boksit vb.)   ve yumuşak zeminlerde ( toprak , kil vb.) uygulama imkanı sağlanmaktadır. 

Auger (helezonlu) tijler , kesici elmasın takılı olduğu el karotu öncü karotiyer borusuna uzatma olarak takılır. Auger (helezonlu) tijler delik içerisinde oluşan çamurun dışarıya atılmasında, ve delik duvarı içerisinde oluşabilecek çatlaklardan düşebilecek parçacıkların dışarı atılmasında büyük etkendir. 

Benzinli el sondaj sistemi ile yumuşak zeminlerde delik açılarak sondaj yapılması için matkaplı auger (matkaplı helezon) tij takılarak el sondajı uygulaması yapılır. 

el tipi sondaj el tipi karot sistemlerinin karotiyer dış çapı: 42 mm’dir.  El Karotu ile zeminden alınan numune (karot) çapı zeminin jeolojik yapısına bağlı olarak 33 mm- 38 mm çapları arasındadır.  Uzatma tij boyu: 50 cm , karotiyer boyu : 50 cm , auger (helezonlu) uzatma tij çapı 41 mm, boyu 55 cm’dir. matkaplı auger (matkaplı öncü helezon) boyu: 60 cm’dir. 

İnka & Stahlmann el tipi sondaj sistemlerinde kullanılmakta olan tüm tij ve yardımcı ekipmanların patenti firmamıza ait olup , firmamız tarafından imal edilmektedir. Yedek parça , servis konularında müşterilerimize 7/24 destek sağlamaktayız. 

 İnka & Stahlmann el tipi karot benzinli sondaj sistemleri; PATENTİ firmamıza ait olan ve firmamız tarafından imal edilmekte olan ; İnka & Stahlmann el tipi sondaj mermer karot sistemleri; 5-10-15-20 metre uzunluğunda takımlar halinde ve 7 farklı benzinli motorlar ile satışa sunulmuştur.

Bu motorlar ; Kawasakı Tj 53 – Kawasakı Th 48 -Mıtsubıshı – General Power – Honda – Çin Malı 2 zamanlı ve Çin Malı 4 zamanlı motorlardır. İnka & Stahlmann el sondajı – el karotu sistemlerinin fiyatları takım uzunluklarına ve motor tercihine göre değişiklikler göstermektedir.

Detaylı fiyat bilgileri için lütfen : 0 533 657 73 88 hattımızı arayınız.

İnka & Stahlmann el tipi sondaj karot sistemlerinin PATENTİ firmamıza aittir. İnka & Stahlmann el tipi sondaj karot sistemlerinin, PİYASADA KORSAN imalatları da , tüketicinin güveni kötüye kullanılarak, kötü niyetli pazarlamacılar tarafından yalan /yanlış bilgiler verilerek pazarlanmaktadır.      #aldanmayın #aldatılmayın

    

 

 

Scroll Up