Mitsubishi Motorlu İnka El Karotu Makinası

Özellikle inşaat sektörünün vazgeçilmez bir parçası olan karot makinaları farklı sektörlerde de farklı amaçlarla kullanılmaktadır. En yaygın kullanım alanları arasında sökme, delme, tamir etme ve kırma işlemleri yer almakla birlikte kimi zaman farklı işlevlerle de kullanım imkanı sunmaktadır. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle birlikte el karotu tarzında karşımıza çıkan bu makinalara inşaat ve hafriyat sektörlerinde, su, doğalgaz ve elektrik tesisatı sırasında, kazı ve jeolojik çalışmalarda, maden ve taş ocaklarında sıklıkla ihtiyaç duyulmaktadır.

ÖNEMLİ:

  • MITSUBISHI benzinli motorlar; 3 HP gücünde ve 2 zamanlı olarak Mıtsubıshı tarafından japonyada orijinal olarak imal edilmektedir.
  • Orijinal Mitsubishi benzinli motorlar 10 metre – 15 metre ve 20 metre İnka El Karot sistemleri ile satışa sunulmuştur.

En çok tercih edilen modeller arasında yer alan Mitsubishi Motorlu İnka El Karotu Makinası, diğer makinalara göre daha hafif olması özelliğiyle dikkat çekmektedir. Yüksek gücü ve verimli çalışma stilinin yanı sıra;

  • Güç: 2,70 HP -2KW
  • Silindir Hacmi: 47,1 cc
  • Ağırlık: 9,5 kg
  • Yakıt Kapasitesi: 1 Litre
  • Şaft Tipi/Çapı: Düz/28 mm
  • Soğutma: Hava Soğutmalı

Özelliklerine sahip Mitsubishi Motorlu el karotu kullanıcılarına pratik ve güvenli bir çalışma deneyimi sunmaktadır. Yumuşak ya da sert her türlü zemin üzerinde kolaylıkla kullanılabilen bu cihaz için tek bir kişi yeterlidir.

Mitsubishi Motorlu İnka El Karotu Makinası, mermer ve maden sahalarında, baraj ve gölet alanlarında, enerji santrali inşaatlarında ve çeşitli jeolojik araştırma bölgelerinde gönül rahatlığıyla tercih edilebilir. Her türlü zemin üzerinde çalışma imkanı sunan bu makinalar aynı zamanda yatay ve dikey olarak da kullanılabilmektedir.

Çalışma esnasında yağ karışımlı yakıt haricinde herhangi bir enerji kaynağına ihtiyaç duymayan Mitsubishi Motorlu el karotu kolay kurulumu ve taşınabilir özelliği ile her an kullanıma hazırdır.

El Karotu Kullanım Alanları Nelerdir?

Mitsubishi Motorlu İnka El Karotu Makinası, başta beton delme ve numune alma işlemleri olmak üzere farklı pek çok çalışma için tercih edilebilir. Tadilat işleri, gider açma, kablo ve alt yapı döşeme, asansör ve merdiven boşluğu oluşturma, sondaj çalışmaları da dahil olmak üzere kullanım alanının bir sınırı bulunmamaktadır.

Özellikle farklı büyüklüklerdeki delikleri açmak için tadilat işlemleri sırasında sıklıkla tercih edilen el karotu makinaları özenle yapılması gereken işlerde yüksek performans sergileyerek işleri büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Asıl işlevi olarak deprem sahalarındaki binalarda zemin etüdü için numune alımı sırasında sıklıkla tercih edilen bu makinalar kimi zaman hayat kurtarıcı da olabilmektedir.

İnşaat sektörünün vazgeçilmez bir ekipmanı olarak el karotları hızlı ve pratik çözümler üretmesiyle gerçekleştirilmesi güç işlemleri kolaylıkla tamamlamaktadır. Kullanım talimatlarına dikkat edildiği sürece uzun yıllar kullanmaya elverişli Mitsubishi Motorlu İnka El Karotu Makinası ile tüm işleri tek bir cihazla yapmak mümkündür.

Teknolojideki yenilik ve gelişmeleri takip ederek tasarlanan motoru, ergonomik tasarımı ve yüksek verimi ile insan gücünün yetmediği durumlarda bir kurtarıcı olan el karotu kullanıcılarına hızı ve pratikliği bir arada sunmaktadır.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp